Network Marketing Sektörünü Kimler Nasıl Kirletiyor?

0
1576

NETWORK MARKETİNG SEKTÖRÜNDE GERÇEKLERLE YÜZLEŞME ZAMANI (1)

Network Marketing Sahasını Kimler Çöplüğe Çevirdi ve Çeviriyor?

  1. NAKİT PARA DÖNGÜSÜ: Sistemi nakit para akışı olarak gören ve bilinçsiz bir şekilde sektöre giriş yapan firmalar.
  2. ÜRETİM: Üretim gücü olmayan, kalite anlayışından uzak ve piyasadan ürün toplayarak katalog çalışması yapan firmalar.
  3. KAZANÇ MODELİ: Ürün / Hizmet yapısına en uygun olan kazanç modelini uygulamak için araştırma yapmayan veya bu konuda profesyonel destek almayan firmalar.
  4. FAHİŞ FİYATLAR: Satışa sunduğu ürün veya hizmetleri piyasa değerinin üstünde fahiş bir fiyatla satış yapmaya çalışan firmalar.
  5. YASAL GÖRÜNÜMLÜ TİTANCILAR: Ürün bahane sistem şahane mantığı ile hareket eden yasal görünümlü (titan – saadet zinciri, ponzi) firmalar. Sayısı hiçte az değil.
  6. SÖZDE DANIŞMANLAR: Sektöre giriş yapmaya çalışan firmaları doğru yönlendirme yap(a)mayan profesyonellikten uzak sözde danışmanlar.
  7. SÖZDE YAZILIMCILAR: Sermayesi olmayan ama sistem kurmak isteyen birey veya firmalara; kendilerine yazılım yaptırarak bu işi en iyi şekilde kurabileceklerini söyleyip 10 – 15 bin TL’ye yazılım satan sözde yazılım firmaları. Başarısız firmalara dikkat edin genelde hep aynı sistemle sahaya çıkmaya çalışırlar. Ülkemizde bu sistem % 80 çoğunlukla kademeli %5-%4-%3-%2-%1 ve yine bilinçsizce uygulanan bölgesel pirim dağıtım sistemidir.
  8. ACEMİ GİRİŞİMCİLER: Bir kaç firmaya üye / temsilci olup sektörün pozitif enerjisini gören ve bu sektöre giriş yapmak isteyen acemi girişimciler.
  9. ÜLKEMİZE GİRİŞ YAPMAYA ÇALIŞAN YABANCI FİRMALAR: Belirli bir süre sahada ses getirerek ülkemize giriş yapmaya çalışan ama resmi prosedürlere takılarak başlangıç yapamayan yabancı firmalar.
  10. HER FİRMAYI FIRSAT GÖRÜP HEMEN KAYIT OLANLAR: Yeni kurulan her firmayı fırsat görüp kayıt olan üyeler / temsilciler. Bu tarz kişiler en az 3-4 firmada kayıtlıdır ama başarıları sıfır düzeyindedir.

Abdulkadir Biber
02.03.2014 – Pazar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here